Start » Nasze wspólne wędrowanie

Nasze wspólne wędrowanie

Przy tak kapryśnej pogodzie od kilku już tygodni nadszedł ten słoneczny wymarzony dzień. Uczniowie naszego gimnazjum z klas IIa i IIb razem z opiekunami, w środę (18 października br.), wybrali się na eskapadę w Bieszczady. Celem wędrówki były Jeziorka Duszatyńskie na zachodnim zboczu Chryszczatej.

W rześki poranek w umówionym wcześniej miejscu spotkali się wszyscy chętni chcący spotkać się z przygodą. Duszatyn przywitał ich poranną rosą i babim latem. W tym nieco tajemniczym miejscu młodzież z uwagą wysłuchała informacji o historii miejsca – kolejce wąskotorowej, Republice Komańczańskiej, rezerwacie przyrody „Łokieć” czy „biografii” Osławy.

Po ok. 90 minutach marszu oczom wszystkim ukazały się na dnie potoku Olchowaty dwa jeziorka uśmiechające się przedziwnym smutkiem. To były Jeziorka Duszatyńskie, które zrodziły się w łoskocie burzy wiosną w 1907 r. Widoki zapierały dech w piersiach.

Jak zawsze jest czas powrotów. Pełna radości, ale i nostalgii kilkudziesięcioosobowa grupa wyruszyła w drogę do Zagórza. Kolory jesieni zwalały z nóg, oczy syciły się barwami z palety największego z mistrzów.

Na koniec był pyszny obiad w Schronisku PTSM „Bieszczadnik” w Lesku. Rosół z makaronem, pieczeń z ziemniakami, surówka i bardzo dobry kompot znikały w szybkim tempie. Później wizyta w „Słodkim Domku” i… do domku.

Młodzieżą opiekowali się: p. Wiesława Prawda, p. Tomasz Prawda, p. Tomasz Pyrć i p. Tadeusz Nabywaniec.

Do zobaczenia na bieszczadzkich szlakach już wkrótce.

Wyjazd został dofinansowany przez Gminę Zagórz w ramach projektu pn. „Nasze wędrowanie” – promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży poprzez turystykę i krajoznawstwo”.

ce0D7za2P.JPG